Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna
  Obecny czas to Wto 2:22, 13 Lis 2018   
Narodowa Federacja Strzelecka Forum Index
Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna -> Sprawy sądowe i postępowania administracyjne
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości

Emotikony
Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Więcej Ikon
 Kolor:  Rozmiar: Zamknij Tagi
Opcje
HTML: NIE
BBCode: TAK
Uśmieszki: TAK
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
 
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  
Topic Review
Paweł L. Pewniejszy kontakt telefoniczny- zdecydowanie szybszy.

Paweł L.
gość Przepraszam za OT, ale tylko tu można napisać bez logowania - czy adres NFS@NFS.PL działa? Próba kontaktu nie daje żadnych rezultatów Sad
gwiezda Jak to możliwe, że nikt do tej pory nie pochwalił tego tekstu

- zawsze się przy tym upierałem, że w jakimkolwiek postępowaniu administracyjnym pętanie się po prywatnym mieszkaniu bez wyraźnej zgody właściciela jest nielegalne !!!
NFS-Włodek Szanowni Koledzy, ponownie wracam do tematu kontroli mieszkań posiadaczy broni. Tym razem w kontekście cofnięcia pozwolenia na posiadanie broni osobie, która przechowywała broń w kasecie metalowej, ale nie miała atestowanego zamka w tej kasecie ponieważ klucz do kasety byl nienumerowany !!
Mamy do czynienia z jakąś - w mojej ocenie - piramidalną glupotą , bo inaczej nie mogę tego nazwać. Ktoś kto uznaje za dowód w sprawie ustalenie, iż brak numerowanego klucza do kasety wskazuje na brak atestu, a w konsekwencji podejmuje działanie zmierzające do cofnięcie pozwolenia na posiadanie broni, chyba minął się z powołaniem. Powinien pisać teksty dla kabaretów. Nie rozumiem sposobu procedowania organów policji, nie rozumiem treści ich decyzji administracyjnych tak samo jak nie rozumiem powieści Fiodora Dostojewskiego IDIOTA.
A wracając do tematu - ocena prawna kontroli mieszkań posiadaczy broni prowadzonych przez organa policji, bez dorozumianej zgody właścicieli mieszkań, doczekała się stanowiska :
Ministra Sprawiedliwości - uznal je za nielegalne
Sądu Rejonowego w Bydgoszczy - uznał je za nielegalne
Rzecznika Praw Obywatelskich - uznał je za nielegalne.
Ostatnio uzyskana opinia RPO, zgodna ze stanowiskiem KGP w Warszawie jest następująca :
żaden właściciel broni nie jest prawnie zobowiązany do udostępniania miejsca przechowywania broni organom policji. Każdy właściciel oczywiście może wyrazić zgodę na wejście do swego mieszkania lub do miejsca gdzie przechowuje broń [ nie musi być ona przechowywana w miejscu zamieszkania ] funkcjonariuszom policji, ale nie jest do tego zobowiązany. Jeżeli właściciel broni nie okaże miejsca przechowywania broni organ powinien wszcząć normalne postępowanie administracyjne w tym zakresie i powinien zwrócić się na piśmie do właściciela broni, aby ten złożył stosowne wyjaśnienia pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe zeznania.
I tyle. W każdej chwili możemy złożyć takie wyjaśniania, nikt z nas nie ma obowiązku wpuszczania policjantów do mieszkania. Jeszcze jedno - nikt z nas nie musi przechowywać dokumentów potwierdzających atest zamka tzn. dowodu przeprowadzenia kontroli technicznej wyrobu przez jego producenta.Prawo w tym zakresie jest jednoznaczne. Zawsze możemy złożyć wniosek, aby to organ policji na swój koszt powołał biegłego celem oceny wykonania oceny technicznej wyrobu lub aby organ sam się zwrócił do producenta zamka ze stosownym zapytaniem. Pamiętajcie, że chodzi o atest wyrobu a nie o certyfikat lub świadectwo zgodności.

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001 phpBB Group

phpBB Template by Vereor.

Web Templates
Web Design Templates Š