Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna
  Obecny czas to Pon 1:54, 10 Gru 2018   

Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna -> Broń sportowa

z zycia KWP Bydgoszcz

  Autor    Temat Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
NFS-Włodek
AdministratorDołączył: 12 Lip 2007
Posty: 56 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

z zycia KWP Bydgoszcz

Kiedyś na starych stronach internetowych NFS była taka rubryka - z zycia Komend Policji. Dzisiaj ta tematyka znajdzie swoje miejsce na dowolnych stronach forum NFS. Korzystając z internetu informujemy wszystkich zainteresowanych, że trwają wizyty dzielnicowych w mieszkaniach i miejscach pracy posiadaczy broni. Sprawdzany jest sposób przechowywania broni. Nie odnosząc się do aspektu bezprawności tych działań [ takie jest stanowisko Ministra Sprawiedliwości i Sądów Powszechnych ] pragnę zwrócić uwagę raczej na kwestie humorystyczne.Otóż, jedną z kontroli funkcjonariusze przeprowadzili w miejscu zatrudnienia właściciela broni. Faktycznie pistolet znajdował się w kilkusetkilogramowym sejfie wmurowanym w ścianę, sejf dodatkowo był wyposażony w system alarmowy lecz taki sposób przechowywania broni wzbudził wątpliwości dzielnych policjantów. Problem dotyczył ustalenia, czy właściciel broni powiadomił Komendanta Wojewódzkiego Policji o miejscu i adresie przechowywania broni. Jako, że właściciel broni nigdy nie donosił na siebie w tej sprawie organom policji, gdyż zgodnie z prawem musi powiadamiać jedynie o zmianie miejsca miejsca stałego pobytu, funkcjonariusze policji zobowiązali zainteresowanego do powiadomienia w terminie 3 dni KWP o miejscu przechowywania broni lub w tym samym terminie przeniesienie sejfu do miejsca swego zamieszkania.Jeżeli właściciel broni by nie dopełnil tego obowiązku, dzielni policjanci zobowiązali się do skierowania wniosku do Sądu Grodzkiego o ukaranie. Nic dodać, nic ująć.
W tym miejscu przypomina mi się sytuacja, gdy to jeden z naszych kolegów nie chciał wpuścić dzielnicowych do swego mieszkania i na czas kontroli wystawił swój sejf na ulicę, przed dom. Tam też oczekiwał wizyty funkcjonariuszy policji. Przyszli, pomierzyli sejf, sporządzili protokół i wszystko. Zauważyli jedynie w protokole z kontroli, że wykonywali czynności słuzbowe w trudnych warunkach atmosferycznych, bo padał śnieg w trakcie kontroli. No tak - pomimo trudnych warunków atmosferycznych wykonali powierzone im zadania.Społeczeństwo może zawsze liczyć na swoich dzielnicowych. Pomimo trudności, z narażeniem zdrowia, a może nawet życia wykonują swoje zadania. Tak trzymać.
Jeszcze jedno - jednemu z kolegów funkcjonariusze zakwestionowali prawidłowość przechowywania broni, chopciaż broń znajdowała się w sejfie stalowo - betonowym [ waga ponad 500 kg], ale właściciel broni i sejfu nie był w stanie wykazać dowodowo, że sejf jest przymocowany do podłoża, a poza tym właściciel tej broni [ i sejfu ] nie przedstawił osoboim kontrolującym dokumentu potwierdzającego właściwą klasę odporności ogniowej sejfu. Całe szczęście, ze kolega potrafił przekonać policjantów,że z reguły beton się nie pali.Do następnej lub następnych kontroli. Jak macie koledzy jakieś spostrzeżenia w tym zakresie - podzielcie się z innymi swoimi doświadczeniami.


Post został pochwalony 0 razy

Post Sob 21:41, 14 Lip 2007 
 Zobacz profil autora    
G19
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 76 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Uzupełnienie:

Żaden przepis prawa nie mówi, gdzie ma być przechowywana broń. Może ona być w domu właściciela, w miejscu jego pracy, u sąsiada, kochanki itp. Nie ma też obowiązku powiadamiania policji o miejscu jej przechowywania.

Broń jednak musi być przechowywana w sposób uniemożliwiający do niej dostęp osób nieuprawnionych. M. in. ma być przechowywana w kasecie metalowej na trwałe przymocowanej do elementów konstrukcyjnych budynku. Przepis jednak nie precyzuje, czy kaseta ma być przymocowana wewnątrz czy na zewnątrz budynku.

Wink


Post został pochwalony 0 razy

Post Pon 21:23, 06 Sie 2007 
 Zobacz profil autora    
  Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Skocz do:  


Last Thread | Next Thread  >

Zasady:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001 phpBB Group

phpBB Template by Vereor.

Web Templates
Web Design Templates Š