Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna
  Obecny czas to Pon 2:26, 10 Gru 2018   

Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna -> Sprawy sądowe i postępowania administracyjne

Komenda Stołeczna Policji a kontrole mieszkań

  Autor    Temat Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
NFS-Włodek
AdministratorDołączył: 12 Lip 2007
Posty: 56 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Komenda Stołeczna Policji a kontrole mieszkań

Szanowni Koledzy, ponownie wracam do tematu kontroli mieszkań posiadaczy broni. Tym razem w kontekście cofnięcia pozwolenia na posiadanie broni osobie, która przechowywała broń w kasecie metalowej, ale nie miała atestowanego zamka w tej kasecie ponieważ klucz do kasety byl nienumerowany !!
Mamy do czynienia z jakąś - w mojej ocenie - piramidalną glupotą , bo inaczej nie mogę tego nazwać. Ktoś kto uznaje za dowód w sprawie ustalenie, iż brak numerowanego klucza do kasety wskazuje na brak atestu, a w konsekwencji podejmuje działanie zmierzające do cofnięcie pozwolenia na posiadanie broni, chyba minął się z powołaniem. Powinien pisać teksty dla kabaretów. Nie rozumiem sposobu procedowania organów policji, nie rozumiem treści ich decyzji administracyjnych tak samo jak nie rozumiem powieści Fiodora Dostojewskiego IDIOTA.
A wracając do tematu - ocena prawna kontroli mieszkań posiadaczy broni prowadzonych przez organa policji, bez dorozumianej zgody właścicieli mieszkań, doczekała się stanowiska :
Ministra Sprawiedliwości - uznal je za nielegalne
Sądu Rejonowego w Bydgoszczy - uznał je za nielegalne
Rzecznika Praw Obywatelskich - uznał je za nielegalne.
Ostatnio uzyskana opinia RPO, zgodna ze stanowiskiem KGP w Warszawie jest następująca :
żaden właściciel broni nie jest prawnie zobowiązany do udostępniania miejsca przechowywania broni organom policji. Każdy właściciel oczywiście może wyrazić zgodę na wejście do swego mieszkania lub do miejsca gdzie przechowuje broń [ nie musi być ona przechowywana w miejscu zamieszkania ] funkcjonariuszom policji, ale nie jest do tego zobowiązany. Jeżeli właściciel broni nie okaże miejsca przechowywania broni organ powinien wszcząć normalne postępowanie administracyjne w tym zakresie i powinien zwrócić się na piśmie do właściciela broni, aby ten złożył stosowne wyjaśnienia pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe zeznania.
I tyle. W każdej chwili możemy złożyć takie wyjaśniania, nikt z nas nie ma obowiązku wpuszczania policjantów do mieszkania. Jeszcze jedno - nikt z nas nie musi przechowywać dokumentów potwierdzających atest zamka tzn. dowodu przeprowadzenia kontroli technicznej wyrobu przez jego producenta.Prawo w tym zakresie jest jednoznaczne. Zawsze możemy złożyć wniosek, aby to organ policji na swój koszt powołał biegłego celem oceny wykonania oceny technicznej wyrobu lub aby organ sam się zwrócił do producenta zamka ze stosownym zapytaniem. Pamiętajcie, że chodzi o atest wyrobu a nie o certyfikat lub świadectwo zgodności.


Post został pochwalony 0 razy

Post Sob 22:15, 24 Lis 2007 
 Zobacz profil autora    
gwiezda
Gość

Jak to możliwe, że nikt do tej pory nie pochwalił tego tekstu

- zawsze się przy tym upierałem, że w jakimkolwiek postępowaniu administracyjnym pętanie się po prywatnym mieszkaniu bez wyraźnej zgody właściciela jest nielegalne !!!

Post Pią 23:23, 21 Mar 2008 
     
gość
Gość

Przepraszam za OT, ale tylko tu można napisać bez logowania - czy adres [link widoczny dla zalogowanych] działa? Próba kontaktu nie daje żadnych rezultatów Sad

Post Nie 20:11, 30 Mar 2008 
     
Paweł L.
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 18 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ziębice

Pewniejszy kontakt telefoniczny- zdecydowanie szybszy.

Paweł L.


Post został pochwalony 0 razy

Post Wto 9:40, 01 Kwi 2008 
 Zobacz profil autora    
  Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Skocz do:  


Last Thread | Next Thread  >

Zasady:
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001 phpBB Group

phpBB Template by Vereor.

Web Templates
Web Design Templates Š