Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna
  Obecny czas to Sob 2:57, 19 Sty 2019   

Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna -> Broń historyczna

walka z nową ustawą

  Autor    Temat Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
okejos
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 4 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

walka z nową ustawą

cytat
ODEZWA - oświadczenie grupy inicjatywnej Stowarzyszenia Kolekcjonerow RP


Koledzy,

Zapraszam Was na forum robocze NOWEGO STOWARZYSZENIA, którego celem będzie walka o respektowanie konstytucyjnych praw obywateli takich jak my: pasjonatów i kolekcjonerów.

<http://www.ww2kolekcje.pun.pl>

Zwracam się do Was z gorącą prośbą o poparcie naszej grupy założycielskiej i obiecuję, że zrobimy wszystko co możliwe, aby prawo było równe dla wszystkich bez względu na to, czy jako wolni obywatele RP chcą kolekcjonować znaczki, hełmy czy monety.

Jeszcze 3 lata temu ja i wielu innych moich lub Waszych znajomych ,uważaliśmy ,że nie robimy niczego złego, a przypadkowe zatrzymania przez policje lub poranne rewizje nie skończą się niczym złym. MYLILIŚMY SIĘ. Pozostając biernym, wszyscy przyczyniliśmy się tylko do wzrostu fikcyjnych spraw tego typu w naszym środowisku.

Odrębną lecz pozostającą w ścisłym związku z kolekcjonerstwem jest kwestia prześladowań kolekcjonerów broni, ekwipunku i wszelakiego uzbrojenia, rzecz jasna pozbawionego cech użytkowych . Tylko w naszym kraju od 5 lat będącego już członkiem UE broń pozbawiona cech użytkowych przywożona w prywatnym imporcie z zagranicy ze stemplami BKA lub nabywana na różnego rodzajach giełdach w Polsce , zaraz po przekroczeniu granicy w świetle prawa staje się groźna , w pełni sprawna bronią palną !!! Cudowna transformacja ???, czy zwyczajne niedostosowanie naszego prawa do prawa obowiązującego na obszarze UE. Dlaczego przedmioty które z samej już definicji broni palnej nie spełniają jej założeń są przyczyną masowych wręcz oskarżeń przed polskimi sądami z art.263 § 2 ???Na nic wyroki uniewinniające, jeśli sprawy toczą się latami, kolekcje giną w depozytach, a opinia osoby zatrzymanej przez policję w oczach sąsiadów jest bezpowrotnie zszargana.

Nikt nie będzie działał za nas. Jeśli sami nie macie czasu, ochoty albo sił i odwagi, by walczyć, wystarczy, że poprzecie naszą inicjatywę, a my zrobimy to w Waszym imieniu.

Oświadczenie w sprawie nowelizacji Art. 256 Kodeksu Karnego

Środowisko polskich kolekcjonerów z obawą obserwuje planowaną nowelizację Art. 256 Kodeksu Karnego. W dotychczas funkcjonującym zapisie najistotniejszym kryminogennie elementem był czynnik aktywnego głoszenia ideologii systemów totalitarnych, takich jak faszystowski. Przekroczenie pola odpowiedzialności karnej w tym zakresie wymagało dotąd udowodnienia oskarżonemu nie tylko własnych poglądów w tym zakresie, ale i zeznania osoby trzeciej, która byłaby przez oskarżonego nakłaniana do takiej ideologii.

Nowelizacja w proponowanym obecnie kształcie spowoduje, że zarzut z Art. 256 będzie można postawić każdemu posiadaczowi przedmiotu związanego swoim pochodzeniem z czasami w jakich został wytworzony. Ustawowo sankcjonowana marginalizacja czynnika oceny poglądów osoby w procesie orzekania winy z Art. 256 na rzecz posiadania i sprzedaży przedmiotów, w tym kolekcjonerskich, jest nadmiernym rozszerzeniem pola kryminalizacji czynu.

Z chwilą wejścia w życie tak sformułowanego artykułu Kodeksu Karnego tysiące polskich kolekcjonerów stanie się mimowolnie podejrzanymi, a ich zbiory zostaną oderwane bezdusznym zapisem nowelizacji od kontekstu edukacyjno-historycznego. Pasja tych ludzi, rozwijana niekiedy od wielu lat, jest bowiem związana z historia naszego kraju, tj. dwukrotnym przejściem frontu przez obecne terytorium RP w latach 1939-1945.

Jako obywatele świadomi swoich praw konstytucyjnych, żądamy takiego zapisu w ustawie, który utrzyma zasadę domniemanej niewinności. Stanowczo żądamy takiego zapisu w nowelizacji Art. 256 Kodeksu Karnego, który nie będzie naruszał naszego konstytucyjnego prawa do posiadania, zakupu i wymiany oryginalnych przedmiotów kolekcjonerskich.

Ponadto przypominamy o działającym w Polsce ruchu rekonstrukcji historycznych, który na dzień dzisiejszy może poszczycić się profesjonalizmem godnym naśladowania przez największe światowe wytwórnie filmowe. Wspomniana nowelizacja Art. 256 Kodeksu Karnego w praktyce może oznaczać pozbawienie ich możliwości legalnego nabywania replik mundurów i odznaczeń czy wymieniania się rekwizytami za pomocą portali internetowych.

Zwracamy się do Was ustawodawcy o wprowadzenie takiego zapisu w ustawie, który zakończy w Polsce handel przedmiotami współcześnie wykonanymi, takimi jak kubki, koszulki, kieliszki itp. z hasłami nawołującymi do jakiejkolwiek dyskryminacji czy nienawiści. Te przedmioty nie stanowią żadnej wartości dla kolekcjonera — pasjonata historią. Częstokroć są wręcz odrażające a w swojej formie oderwane od stylistyki epoki, do której nawiązują.

Proponowany zapis z góry, tendencyjnie i niesprawiedliwie określi poglądy i postawę życiową kolekcjonującego lub rekonstruktora historii w oderwaniu stanu faktycznego, skupiając się jedynie na martwym przedmiocie dowodowym w sprawie. Zapis taki spowoduje konieczność udowadniania niewinności, gdyż przykładowo każde wystawienie przedmiotu w serwisie aukcyjnym, będzie narażone na „sprawdzenie przez organa”, czyli w praktyce rewizję, zajęcie kolekcji oraz komputera jako przedmiotu domniemanego przestępstwa.

Dopiero w wyjaśnieniach, jako podejrzani przed prokuratorem lub już w sądzie, będziemy mogli dowodzić swoich intencji, co czyni taki zapis Art. 256 Kodeksu Karnego wrogim obywatelowi i niezgodnym z zasadą domniemanej niewinności.

Treść tego Oświadczenia przekazana zostanie do ustawodawców oraz mediów niezależnych.


Post został pochwalony 0 razy

Post Wto 7:50, 21 Lip 2009 
 Zobacz profil autora    
  Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Skocz do:  


Last Thread | Next Thread  >

Zasady:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001 phpBB Group

phpBB Template by Vereor.

Web Templates
Web Design Templates Š