Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna
  Obecny czas to Nie 21:53, 19 Lis 2017   

Forum Narodowa Federacja Strzelecka Strona Główna -> Broń sportowa

Rozszerzenie pozwolenia na broni sportową
Idź do strony 1, 2  Następny
  Autor    Temat Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
krymek13




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Rozszerzenie pozwolenia na broni sportową

Witam. Jestem członkiem klubu w Warszawie posiadam cztery jednostki broni sportowej i teraz chciałbym rozszerzyć pozwolenie o karabin cętralnego zapłonu. chciałbym się poradzić jak napisać podanie żeby otrzymać promese a wiem od kolegów z klubu że Warszawa jako jedyna w tej chwili nie załatwia podań pozytywnie i wszystkie odrzuca.

Post został pochwalony 0 razy

Post Nie 12:26, 02 Wrz 2007 
 Zobacz profil autora    
G19




Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 76 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Problem jest w tym, że podajesz zbyt mało danych, by móc Ci cokolwiek poradzić. Aby Ci cokolwiek pomóc potrzeba trochę więcej informacji. Koniecznym jest bowiem wiedzieć:

- Kiedy została wydana decyzja przyznająca Ci pozwolenie na broń? Chodzi o rozstrzygnięcie, czy została wydana w oparciu o ustawę z 1961r. czy z 21.05.1999r.

- Jak brzmi decyzja przyznająca Ci to pozwolenie? Czy otrzymałeś pozwolenie na broń palną sportową, czy np. na broń palną sportową bocznego zapłonu?

Od udzielenia odpowiedzi na te pytania zależy sposób podejścia do Twojej sprawy. Czy trzeba będzie rozszerzyć Twoją decyzję w zakresie ilości jednostek broni, czy też w zakresie rodzaju broni. A to są dwie różne kwestie.


Post został pochwalony 0 razy

Post Nie 15:44, 02 Wrz 2007 
 Zobacz profil autora    
krymek13




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Witam. Mam pozwolenie na 6 jednostek broni; dwa pistoleltydwa cętralnego zapłonu,dwa bocznego oraz dwie głatkolufowe strzelby.Pozwolenie mam od 2005 roku, na pierwszej decyzji jest napisane o ustawie z 21 05 1999 roku a na puziniejszej tej na strzelby ustawa z 14 06 1960.Posiadam licęcje sportową na uprawianie strzelectwa sportowego z broni pneumatycznej,kulowej i śrutowej oraz patent strzelecki i tak jak już pisałem posiadam cztery jednostki w domu a dwie promesy lerzą na komędzie.

Post został pochwalony 0 razy

Post Wto 11:13, 04 Wrz 2007 
 Zobacz profil autora    
G19




Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 76 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Czyli wszystko jest w porządku. Masz pozwolenie łącznie na sześć jednostek broni. W związku z tym należy złożyć podanie o zmianę decyzji - pozwolenia na broń w zakresie ilości jednostek broni i przyznanie Ci prawa do posiadania dodatkowo np. dwóch jednostek broni palnej długiej centralnego zapłonu, by łącznie posiadać 8 sztuk broni.

Zmiana ma nastąpić w oparciu o art. 155 kpa. Masz ku temu wszystkie uprawnienia. Musisz tylko wykazać tzw. "słuszny interes strony". to znaczy podać, dlaczego chcesz posiadać karabin centralnego zapłonu. Np. chcesz się rozwijać w zakresie strzelectwa, pasjonuje cię strzelanie na długich dystansach, uprawiasz strzelectwo z karabinu itp. Nie ma możliwości prawnej odmówienia Ci takiej zmiany.


Post został pochwalony 0 razy

Post Wto 14:23, 04 Wrz 2007 
 Zobacz profil autora    
krymek13




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Dzięki G19.

Post został pochwalony 0 razy

Post Wto 19:25, 04 Wrz 2007 
 Zobacz profil autora    
radmor




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 1 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

proponuję też dołączyć jak najwięcej komunikatów z zawodów strzeleckich najlepiej poza własnym klubem oraz motywacje i wskazanie miejsca gdzie zamierzasz strzelać - ćwiczyć z tej broni
najlepiej pokazać że jest się aktywnym zawodnikiem

wynika to z mojego doświadczenia w 7 letniej walce o pozwolenie na broń sportową


Post został pochwalony 0 razy

Post Wto 20:54, 25 Wrz 2007 
 Zobacz profil autora    
G19




Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 76 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Każdy dowód na to, że uprawia się strzelectwo jest dobry. Ale o zaangażowaniu w ten sport mówią nie tylko komunikaty klasyfikacyjne. Może to być m. in. wypis z "książki rejestru pobytu na strzelnicy", albo zaświadczenie z klubu z podaniem dat pobytów (treningów) na strzelnicy. Jeżeli w ciągu każdego tygodnia bądę 2 razy na strzelnicy, to w ciągu roku będzie to 96 pobytów. Tyle komunikatów nie zbiorę, ale mogę ich mieć 5 - 10. Gdy zbierze się to wszystko razem to niewątpliwie udowaniam bardzo wysokie zaangażowanie w strzelectwie.

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 0:17, 26 Wrz 2007 
 Zobacz profil autora    
krymek13




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Witam kolegów. Właśnie zebrałem wszystkie dokumenty i złożyłem na komendzie. O wynikach moich starań będę pisał.

Post został pochwalony 0 razy

Post Nie 10:59, 07 Paź 2007 
 Zobacz profil autora    
G19




Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 76 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Z niecierpliwością czekam i życzę powodzenia Very Happy

Post został pochwalony 0 razy

Post Wto 23:48, 09 Paź 2007 
 Zobacz profil autora    
krymek13




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Witam. Własinie zostałem powiadomiony że mam nie ważną licęcje na uprawianie sporutu kwalikowanego i muszę wyrobić nową.

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 19:15, 28 Lis 2007 
 Zobacz profil autora    
G19




Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 76 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Jeżeli masz patent strzelecki i jesteś członkiem klubu należącego do PZSS (brrrrr...), to bez problemu uzyskasz nową. Koszt. 15 zł, Wejdź na stronie PZSS i pobierz wniosek o wydanie licencji. Potwierdzasz go u Prezesa Wojewódzkiego (Okręgowego) Związku Strzelectwa Sportowego, dołączasz zdjęcie i opłatę za wydanie licencji. Wysyłasz do PZSS i po pewnym czasie (ok. miesiąca) otrzymujesz licencję.

Jeżeli miałeś licencję wydaną na podstawie ustawy o kulturze fizycznej z 18.01.1996r., to faktycznie straciła ona moc z dniem 31.12.2006r. Ale do posiadania pozwolenia na broń licencja nie jest potrzebna (była potrzebna do zwolnienia z egzaminu przy ubieganiu się o takie pozwolenie). Przy zmianie decyzji nie bada się istnienia okoliczności uzasadniających wydanie pozwolenia, tylko sprawdza czy za zmianą decyzji w zakresie ilości jednostek broni przemawia słuszny interes strony i czy nie ma przepisów zakazujących takiej zmiany (a przepisów takich nie ma!).
i


Post został pochwalony 0 razy

Post Pią 12:14, 30 Lis 2007 
 Zobacz profil autora    
krymek13




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Witam.Załatwiłem w ciągu pięciu dni, ale nie musialem wyrabiać nowej licęcji poniewarz zarząd PZSS uznaie stare licęcje, wystawili mi orzeczenie o warznosci dla policji oczywiście odrazu złorzylem i zostałem powiadomiony o terminie zakonicznia;22-12-2007. Dzięki za zainteresowanie i rady Cdn.

Post został pochwalony 0 razy

Post Pią 20:02, 30 Lis 2007 
 Zobacz profil autora    
G19




Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 76 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Z niecierpliwością czekamy. Wink

Post został pochwalony 0 razy

Post Pią 20:37, 30 Lis 2007 
 Zobacz profil autora    
krymek13




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Witam. Nadal nic

Post został pochwalony 0 razy

Post Nie 0:07, 09 Mar 2008 
 Zobacz profil autora    
G19




Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 76 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Ponieważ nie ma nic gorszego niż brak jakiejkolwiek wiadomości idź do WPA KSP i zażądaj do wglądu akt tego postępowania. Jako strona postępowania masz prawo w każdym stadium postępowania przeglądać akta i robić z nich notatki i odpisy (art. 73 kpa). Zgodnie z prawem postępowanie winno być zakończone niezwłocznie, a gdy wymaga postępowania wyjaśniającego to w ciągu miesiąca. W sprawach szczególnie zawiłych w ciągu dwóch miesięcy. W przypadku przekroczenia tych terminów WPA winno Cię powiadomić dlaczego nie zakończyło Twojej sprawy i na kiedy przewidziany jest jej koniec. Poza tym będziesz wiedział co Policja w ogóle zrobiła w Twojej sprawie.

Jak będziesz coś wiedział to daj znać. Very Happy

PS. Policja nie może odmówić udostępnienia Ci Twoich akt. Nie daj się na to nabrać.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez G19 dnia Pon 9:38, 10 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz

Post Pon 9:36, 10 Mar 2008 
 Zobacz profil autora    
  Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Skocz do:  
Idź do strony 1, 2  Następny

Last Thread | Next Thread  >

Zasady:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001 phpBB Group

phpBB Template by Vereor.

Web Templates
Web Design Templates Š